Перейти до основного вмісту

8 способів, як мами можуть впливати на розвиток дітей

 


       Поради молодим мамам про те, як сприяти соціальному та         емоційному розвитку дитини

Бути матір'ю - значить вирушити в подорож, повну випробувань і сюрпризів. Мами відіграють важливу роль у розвитку дитини, іноді свідомо, іноді - ні. Розглянемо докладніше 8 ролей, які відіграє мама у житті дитини.

1. Мама показує дитині перший приклад емоційної прихильності в її житті

У перші місяці життя дитини мама стає сполучною ланкою між нею і навколишнім світом. Вона проявляє стосовно неї прихильність і встановлює з нею емоційний зв'язок. Дитина вперше дізнається, що може відчувати емоції, проявляючи їх стосовно вас.

Ваша взаємодія з дитиною в перші місяці і роки її життя дуже впливає на її стан і розвиток. Від цього залежить соціальна поведінка і прояв емоцій дитини в майбутньому.

Те, як ви піклуєтеся про дитину і реагуєте на її потреби, вчить її розуміти емоційні потреби інших людей і свої власні.

Порада: будьте уважні до потреб дитини, незалежно від того, наскільки важливими вони вам здаються.

2. Мама вчить дитину довіри і безпеки

Дитина вчиться у мами двом дуже важливим навичкам: довіряти і забезпечувати собі емоційну безпеку. Мами повинні вчити своїх дітей довіряти і виправдовувати довіру оточуючих. Якщо дитина зможе вам довіряти, вона буде впевнена в собі і відчує себе в емоційній безпеці.

Будьте поруч, коли ваша дитина потребує вас. Підтримуйте її і заохочуйте ставати краще. Ваша підтримка покаже дитині, що ви любите її, незважаючи ні на що. Так вона відчує себе ще більш захищеною.

Порада: будьте чесними з дитиною і навчайте її завжди говорити правду. Щодня переконуйте її в своїй безумовній любові і підтримці. Робіть все для того, щоб вона відчувала себе в безпеці.

3. Мама вчить дитину проявляти чутливість

Коли ви стаєте мамою, ви часто відчуваєте, що все йде не за планом. У такі моменти легко втратити самоконтроль і здатися, але візьміть себе в руки. Подивіться на ситуацію з точки зору дитини.

Ваша дитина в цей момент вчиться у вас бути чутливою до потреб і думок інших людей.

У вас може бути певний погляд на різні ситуації, а у дитини - інший. Постарайтеся зрозуміти точку зору дитини. Якщо ж ви відчуваєте, що вона не має рації, спокійно поясніть їй, що можна зробити й по-іншому.

Порада: ніколи не дивіться на думку дитини зверхньо. Постарайтеся зрозуміти, чому вона так думає. Поговоріть з нею про це.

4. Мама вчить дитину доброти і любові

Те, як ви поводитеся стосовно дитини, буде впливати на її розвиток протягом усього її дитинства і в дорослому житті.

Завжди проявляйте любов і доброту до своєї дитини, навіть якщо ви напружені або гнівайтесь на неї. Ваша реакція на її потреби покаже їй, як важливо проявляти любов до інших людей.

Те, як ви розмовляєте з нею і навколишніми, навчить її доброзичливого ставлення до інших людей.

Порада: проявляйте любов і доброту в повсякденних взаєминах з дитиною.

5. Мама вчить дитину, що сім'я - це значить бути разом

Дуже скоро дитина дізнається значення і важливість сім'ї. І ви будете

відігравати в цьому головну роль. Те, як ви спілкуєтеся з членами сім'ї, навчить дитину близьких взаємин.

Дозволяйте дитині спілкуватися з різними членами сім'ї, залучайте її до сімейних справ: прогулянок, прийомів їжі тощо. Створіть традицію проводити час всією сім'єю.

Порада: заохочуйте дитину проводити більше часу з сім'єю. Влаштовуйте сімейні вечері.

6. Мама вчить дитину оптимізму

Так, життя іноді буває важким. Але те, як ви справляєтеся зі своїми проблемами, може навчити дитину важливості позитивного ставлення до життя.

Ваше ставлення до проблем - маленьких і великих - покаже дитині, що позитивний настрій допомагає подолати багато труднощів.

Будьте оптимістичні і вчіть дитину завжди думати позитивно. Заохочуйте дитину вчитися на своїх помилках і ніколи не здаватися.

Порада. Щоразу, коли ви стикаєтеся з проблемою, яку можете обговорити зі своєю дитиною, розкажіть їй про це і скажіть, як ви збираєтеся з нею впоратися.

7. Мама вчить дитину працьовитості

Ніхто не навчить дитину працьовитості так, як ви. Зусилля, які ви докладаєте для розвитку і освіти вашої дитини - це найкращий приклад працьовитості.

Дитина може розуміти, що старанна робота - це те, від чого в кінці дня ви завжди відчуваєте втому. Але нагадайте їй про задоволення, яке вам дає робота, і про те, що вона дозволяє забезпечити благополуччя дитини.

Порада: заохочуйте дитину виконувати разом з вами дрібну домашню роботу.

8. Мама вчить дитину важливості дисципліни

У ранні роки дитина відчуває себе максимально комфортно, слідуючи розпорядку дня в повсякденному житті. Покажіть дитині, що ви можете ефективно керувати часом і краще справлятися зі справами, дотримуючись розпорядку дня.

Навчіть дитину важливості дисципліни і переконайтеся, що ви й самі її дотримуєтеся.

Порада: виробіть розпорядок дня разом з дитиною. Покажіть дитині, що це допоможе їй робити більше справ за менший час.

Мами відіграють важливу роль у соціальному й емоційному розвитку дитини. Переконайтеся, що ви самі виконуєте все те, чому її вчите. Станьте для неї хорошим прикладом.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Роль гри у розвитку психології дитини - вплив та значення

  Гра – це одна з найважливіших складових розвитку психології дитини. Вона має велике значення для формування різних аспектів особистості, таких як емоційна стійкість, соціальні навички, творчість та інтелектуальний розвиток. Гра впливає на розвиток дитини на різних рівнях – фізичному, інтелектуальному, соціальному та емоційному, і виконує різні функції в цьому процесі. Функція гри полягає в тому, щоб допомогти дитині розвивати навички і вміння, які вона буде використовувати в майбутньому. Гра допомагає розвивати фантазію, творчість та вміння працювати в команді. Вона стимулює розвиток моторики, координації рухів та розумових здібностей. Крім того, гра сприяє розвитку емоційної сфери, навчаючи дитину розпізнавати і виражати свої почуття, контролювати свої емоції та встановлювати соціальні зв’язки. У грі дитина отримує можливість досліджувати, експериментувати та вирішувати проблеми. Це дозволяє їй розвивати свою творчу та аналітичну мислення. Гра також сприяє формуванню внутрішньої...

Вправи з тренування мозку для дітей

  Шість видів тренування виконавчих функцій мозку й поліпшення комунікації для дітей Коли ми дивимося на дітей, та й на людей в цілому, неважко помітити, що всі ми маємо індивідуальні особливості в роботі нашого мозку. Ви, як батьки, можете бачити їх у своїх дітях щодня. Ваш син здатний точно припустити, скільки часу йому знадобиться для виконання письмового домашнього завдання, а ваша донька, здається, завжди думає, що вона впорається з ним всього лише за годину, хоча їй ніколи не вдається укластися в зазначений термін. Або ж одна дитина запам'ятовує все, про що їй говорять, а інша вже за хвилину не може згадати, наприклад, логін і пароль, названий вами. Здатність планувати й регулювати свою поведінку, змінюючи свою реакцію залежно від контексту ситуації, є високорівневим нейрокогнітивним процесом, відомим також як виконавчі функції. Також виконавчі функції включають в себе здатність регулювати свої емоції, робити правильний вибір, вирішувати проблеми, бути гнучким, організованим ...

Як зрозуміти почуття дитини за допомогою малюнка

  Поради батькам про те, як розпізнати та перебороти страхи та хвилювання дитини, не використовуючи слова У ході переживання особистої травми або національної кризи дуже важливо, щоби батьки та вчителі давали дітям можливість виразити себе, свої почуття й відповідні інструменти для цього. Діти, так само як і дорослі, відчувають потребу порозмовляти про свої страхи та побоювання. Вони звертаються до нас у надії мати певну стабільність у цьому нестабільному світі. І відчувають турботу про себе тільки тоді, коли для них продовжується нормальне життя, коли їх уважно вислуховують і коли шляхом досвіду вони дізнаються, що їх запитання не менш важливі, ніж відповіді У випадку кризової ситуації будьте пильні й не пропустіть у поведінці дітей таки ознаки переживань: вираження широкого спектра емоцій; соматичні (тілесні) хвороби – особливо болі у шлунку; проблеми зі сном (часті пробудження, жахливі сни); тривожність при розлуці з батьками; підвищену прив’язаність до дорослих; роздратованість...