Перейти до основного вмісту

Позитивне виховання - ключ до здоров'я

 





Прогресивний і авторитетний стиль виховання люблячої і соціально активної дитини

Кожен хоче бути позитивним батьком чи матір'ю. Але що це означає? З урахуванням впливу результатів досліджень у новій науковій сфері - позитивній психології, поняття «позитивне виховання» стає все більш і більш застосовуваним явищем в батьківській практиці. Простіше кажучи, позитивною виховною поведінкою є така, яка живить розвиток дітей за допомогою їх основних здібностей. Замість того щоб зосереджувати свою увагу на слабких місцях і «дефіцитних» сторонах дитини, позитивне виховання пропонує зробити акцент і звернути люблячу увагу на формування сильних сторін і стійкості у дитини.

Позитивне виховання в дії

Із багатьох способів, що використовуються в сфері позитивного виховання дітей, ви можете вибрати для себе два найосновніших: бути позитивним прикладом для наслідування, і допомагати їм повірити в себе. Давайте з вами глибше зануримося в обидва.

5 способів бути позитивним прикладом

Тим, як батьки живуть своїм власним життям і роблять «правильні речі», вони чинять глибокий і сильний вплив на своїх дітей, навіть коли здається, що ніхто не бачить. Адже діти вчаться тому, як потрібно вирішувати проблеми і критично мислити про навколишній світ, в першу чергу, спостерігаючи за своїми батьками.
Одними з ключових способів, за допомогою яких поведінка батьків може служити зразковою моделлю для дитини, є наступні:

1. Керуйте своїм гнівом. Гнів є одним з найбільших блоків, що перешкоджають важливим людським взаєминам. Коли дорослі діють імпульсивно, кричать один на одного або мстять, діти дуже ймовірно наслідуватимуть їх приклад. Така поведінка може призвести радше до буллінгу в школі (знущанням над іншими дітьми), але ніяк не до розвитку в них навичок саморегуляції - здатності зупинити або стримати дію, а не вести себе імпульсивно.

2. Перестаньте звинувачувати інших і допоможіть дітям зробити те ж саме! Коли ви збираєтеся когось звинуватити у проблемі, що виникла, зупиніться! Подумайте про свою особисту роль у ній, проявіть співчуття до інших і зосередьтеся на вирішенні проблеми, а не на чийсь винуватості.

3. Приберіть політику з виховання. Багато з наших розмов на політичні теми перетворилися на чвари і зовсім не продуктивні речі. Коли дорослі роблять образливі зауваження про інших людей за ознакою расової належності, релігії, національності, сексуальної орієнтації, статі чи політичних поглядів, діти вважають, що буде абсолютно нормальним, якщо вони стануть робити те ж саме.

4. Визнавайте свої помилки. Діти зараз ростуть у світі, де до них пред'являються просто нереальні вимоги досконалості. Коли дорослі визнають свої помилки і вчаться на них, відкриваючи себе таким чином для зворотного зв'язку, і при цьому беруть відповідальність за свої вчинки та рішення, діти неодмінно навчаться робити те ж саме.

5. Старанно працюйте для досягнення своїх цілей.Коли дорослі ставлять цілі і наполегливо прагнуть до їх досягнення, навіть незважаючи на пере шкоди, що зустрічаються, вони моделюють безцінні навички для своїх дітей. Залежно від віку вашої дитини, не бійтеся показати своєму синові або дочці те, як ви працюєте над подоланням труднощів у своєму житті. Будьте позитивні і надійні.

5 способів допомогти дітям повірити в себе

У кожної дитини є свій внутрішній компас, який за допомогою позитивного виховання дозволить ій повірити в себе і стати успішною в школі й у житті. Навіть невелика, повсякденна взаємодія батьків та їх дітей приховує у собі серйозний потенціал для того, щоб це відбулося.

Батьки допомагають дітям повірити в себе, коли вони:

1. Допомагають дітям зосередитися на рішеннях, а не намагаються врятувати їх від проблем. Вирішення проблем замість дітей робить їх залежними і не впевненими в собі. Уважно слухайте, заохочуйте і підтримуйте їх, коли вони пропонують свої власні рішення.

2. Хваліть дітей за їхні зусилля, а не за їх інтелект. Зверніть увагу на їх, нехай і невеликі, але все ж вчинки, які вони здійснюють, проявляючи мужність, чесність, або турботу про інших, а потім розкажіть їм про те, наскільки сильно ви цінуєте ці якості.

3. Допоможіть дітям вчитися на помилках. Дослідження показують, що якщо діти роблять помилки, рівень навчання підвищується. Визнайте, що ви не чекаєте, що ваші діти будуть ідеальними і досконалими, адже вони повинні знати, що ваша любов безумовна і зовсім не залежить від їх помилок. Краще допоможіть їм побачити і зрозуміти свої помилки як можливість ефективного навчання, а не як поразку.

4. Коли діти звинувачують інших, ниють або скаржаться, трансформуйте це у можливість дізнатися, що їх хвилює насправді! Розкрийте перед ними ті внутрішні переконання, які посприяють розвитку у вашій дитині ініціативності та соціальної активності.

5. Заохочуйте дітей встати на ноги після невдач - тому що ви вірите в них! Будьте корисним керівництвом, особливо в той час, коли ваша дитина розпізнає свої проблеми, розмірковує над своїм вибором, приймає рішення, яке змінює її стратегію, і планує свої подальші кроки. Роблячи це, ви будете сприяти формуванню стійкості вашої дитини.

Позитивне виховання - це потужний інструмент для росту здорових малюків! Коли ви приведете в дію ці методи позитивного виховання, ви будете впевнені в житті ваших дітей не тільки сьогодні, але й на багато років вперед.
 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Роль гри у розвитку психології дитини - вплив та значення

  Гра – це одна з найважливіших складових розвитку психології дитини. Вона має велике значення для формування різних аспектів особистості, таких як емоційна стійкість, соціальні навички, творчість та інтелектуальний розвиток. Гра впливає на розвиток дитини на різних рівнях – фізичному, інтелектуальному, соціальному та емоційному, і виконує різні функції в цьому процесі. Функція гри полягає в тому, щоб допомогти дитині розвивати навички і вміння, які вона буде використовувати в майбутньому. Гра допомагає розвивати фантазію, творчість та вміння працювати в команді. Вона стимулює розвиток моторики, координації рухів та розумових здібностей. Крім того, гра сприяє розвитку емоційної сфери, навчаючи дитину розпізнавати і виражати свої почуття, контролювати свої емоції та встановлювати соціальні зв’язки. У грі дитина отримує можливість досліджувати, експериментувати та вирішувати проблеми. Це дозволяє їй розвивати свою творчу та аналітичну мислення. Гра також сприяє формуванню внутрішньої...

Вправи з тренування мозку для дітей

  Шість видів тренування виконавчих функцій мозку й поліпшення комунікації для дітей Коли ми дивимося на дітей, та й на людей в цілому, неважко помітити, що всі ми маємо індивідуальні особливості в роботі нашого мозку. Ви, як батьки, можете бачити їх у своїх дітях щодня. Ваш син здатний точно припустити, скільки часу йому знадобиться для виконання письмового домашнього завдання, а ваша донька, здається, завжди думає, що вона впорається з ним всього лише за годину, хоча їй ніколи не вдається укластися в зазначений термін. Або ж одна дитина запам'ятовує все, про що їй говорять, а інша вже за хвилину не може згадати, наприклад, логін і пароль, названий вами. Здатність планувати й регулювати свою поведінку, змінюючи свою реакцію залежно від контексту ситуації, є високорівневим нейрокогнітивним процесом, відомим також як виконавчі функції. Також виконавчі функції включають в себе здатність регулювати свої емоції, робити правильний вибір, вирішувати проблеми, бути гнучким, організованим ...

Як зрозуміти почуття дитини за допомогою малюнка

  Поради батькам про те, як розпізнати та перебороти страхи та хвилювання дитини, не використовуючи слова У ході переживання особистої травми або національної кризи дуже важливо, щоби батьки та вчителі давали дітям можливість виразити себе, свої почуття й відповідні інструменти для цього. Діти, так само як і дорослі, відчувають потребу порозмовляти про свої страхи та побоювання. Вони звертаються до нас у надії мати певну стабільність у цьому нестабільному світі. І відчувають турботу про себе тільки тоді, коли для них продовжується нормальне життя, коли їх уважно вислуховують і коли шляхом досвіду вони дізнаються, що їх запитання не менш важливі, ніж відповіді У випадку кризової ситуації будьте пильні й не пропустіть у поведінці дітей таки ознаки переживань: вираження широкого спектра емоцій; соматичні (тілесні) хвороби – особливо болі у шлунку; проблеми зі сном (часті пробудження, жахливі сни); тривожність при розлуці з батьками; підвищену прив’язаність до дорослих; роздратованість...