Перейти до основного вмісту

Приховані радощі материнства й батьківства

 

Про те, чому діти здатні навчити своїх батьків, зробивши їх найщасливішими людьми

У вас народилася справжня зірка або ви, принаймні, на це сподіваєтесь... І ось одного разу настала година її тріумфу, переповнений зал, починається концерт. Ваша 7-річна балерина неймовірно схвильована. Вона вірить, що її ноги не підведуть, адже вона так багато годин провела біля станка. Гасне світло, вмикається прожектор – і ось вона, у центрі загальної уваги. Починає грати музика... Але що це... вона не рухається з місця. Її охопили паніка й неймовірний страх сцени, і це перед усіма присутніми!.. І хоча в такий момент ви зовсім не відчуваєте радості, коли-небудь ви пригадаєте зі зворушливим розчуленням вихід вашої маленької донечки й будете дбайливо зберігати його у своїй пам'яті.

Так навіщо ж чекати? Час сприйняти приховані радощі батьківства вже зараз. Звісно, бувають моменти, коли невиправдані очікування залишають вас спустошеними, розчарованими й навіть, можливо, змушують відчувати сором. Але чим раніше ви дозволите дитині стати вашим Учителем, тим швидше ви повірите, що іноді гірші часи – це кращі часи. Мова йде про те, щоб дозволити собі виявити приховані радощі, які підносять батьків на вершину щастя.
Далі наводяться орієнтири, покликані спрямувати вас на пошуки цих неймовірних скарбів.
  • Пізнавайте радість. Підіть у місцевий магазин, де продається найсмачніше морозиво, і дозвольте вашому 6-річному сину замовити його найулюбленіші ласощі. А тепер спостерігайте, як засяють його очі та яким прекрасним стане його обличчя, коли продавець протягне йому у хрумкому стаканчику дві кульки фісташкового й персикового морозива, политого карамельним соусом і посипаного феєрією різнокольорових желейних цукерок. Це і є чиста, справжня радість.
  • Насолоджуйтесь радістю. Ваш 10-річний син не залишає поза увагою абсолютно нічого. Наступного разу, коли ви побачите, що він раптово сів навпочіпки і з захопленням розглядає, як повзе равлик і залишає за собою слизький слід, який переливається на сонці всіма кольорами веселки, приєднайтесь до нього й разом насолоджуйтеся цим неповторним моментом.
  • Очікуйте радість. Ваша 12-річна донька дуже позитивно налаштована на перемогу в конкурсі орфографії. Отже, є величезна ймовірність, що вона переможе. Ви ж упевнені в тому, що ні за що не отримаєте підвищення на роботі. Що ж, велика ймовірність, що ви таки дійсно його не отримаєте. Радість – це стан душі і стан розуму. Очікуйте на позитивні зміни, і вони обов'язково відбудуться.
  • Висловлюйте радість. Слухайте та вчіться! Ваша 15-річна донька несамовито вигукує від радості після того, як найавторитетніший хлопець у її класі зателефонував і запросив її на день народження. Вираз радості включає в себе танець, спів і, як мінімум, десять текстових повідомлень друзям, далеким і близьким. Висловлювати радість - означає ділитися нею з іншими.
  • Зберігайте радість. Ви зберегли для історії намисто з макаронів, зроблене вашим сином у його перший день у дитячому садку. Тепер йому вже 17, і ваш син їде навчатись у столичний університет. Зрозумійте: життя проходить так швидко, що якщо ви не будете зупинятись та озиратись навкруги, ви ризикуєте пропустити його найкращі моменти. Зберігайте кожну мить батьківської радості, доки є час.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Роль гри у розвитку психології дитини - вплив та значення

  Гра – це одна з найважливіших складових розвитку психології дитини. Вона має велике значення для формування різних аспектів особистості, таких як емоційна стійкість, соціальні навички, творчість та інтелектуальний розвиток. Гра впливає на розвиток дитини на різних рівнях – фізичному, інтелектуальному, соціальному та емоційному, і виконує різні функції в цьому процесі. Функція гри полягає в тому, щоб допомогти дитині розвивати навички і вміння, які вона буде використовувати в майбутньому. Гра допомагає розвивати фантазію, творчість та вміння працювати в команді. Вона стимулює розвиток моторики, координації рухів та розумових здібностей. Крім того, гра сприяє розвитку емоційної сфери, навчаючи дитину розпізнавати і виражати свої почуття, контролювати свої емоції та встановлювати соціальні зв’язки. У грі дитина отримує можливість досліджувати, експериментувати та вирішувати проблеми. Це дозволяє їй розвивати свою творчу та аналітичну мислення. Гра також сприяє формуванню внутрішньої...

Вправи з тренування мозку для дітей

  Шість видів тренування виконавчих функцій мозку й поліпшення комунікації для дітей Коли ми дивимося на дітей, та й на людей в цілому, неважко помітити, що всі ми маємо індивідуальні особливості в роботі нашого мозку. Ви, як батьки, можете бачити їх у своїх дітях щодня. Ваш син здатний точно припустити, скільки часу йому знадобиться для виконання письмового домашнього завдання, а ваша донька, здається, завжди думає, що вона впорається з ним всього лише за годину, хоча їй ніколи не вдається укластися в зазначений термін. Або ж одна дитина запам'ятовує все, про що їй говорять, а інша вже за хвилину не може згадати, наприклад, логін і пароль, названий вами. Здатність планувати й регулювати свою поведінку, змінюючи свою реакцію залежно від контексту ситуації, є високорівневим нейрокогнітивним процесом, відомим також як виконавчі функції. Також виконавчі функції включають в себе здатність регулювати свої емоції, робити правильний вибір, вирішувати проблеми, бути гнучким, організованим ...

Як зрозуміти почуття дитини за допомогою малюнка

  Поради батькам про те, як розпізнати та перебороти страхи та хвилювання дитини, не використовуючи слова У ході переживання особистої травми або національної кризи дуже важливо, щоби батьки та вчителі давали дітям можливість виразити себе, свої почуття й відповідні інструменти для цього. Діти, так само як і дорослі, відчувають потребу порозмовляти про свої страхи та побоювання. Вони звертаються до нас у надії мати певну стабільність у цьому нестабільному світі. І відчувають турботу про себе тільки тоді, коли для них продовжується нормальне життя, коли їх уважно вислуховують і коли шляхом досвіду вони дізнаються, що їх запитання не менш важливі, ніж відповіді У випадку кризової ситуації будьте пильні й не пропустіть у поведінці дітей таки ознаки переживань: вираження широкого спектра емоцій; соматичні (тілесні) хвороби – особливо болі у шлунку; проблеми зі сном (часті пробудження, жахливі сни); тривожність при розлуці з батьками; підвищену прив’язаність до дорослих; роздратованість...