Перейти до основного вмісту

Як навчити дітей робити добро: ідеї для добрих справ

 

Залучаючи дитину до добрих справ із раннього віку, батьки виховують у ній доброту і високу мораль

Робити добрі справи ніколи не рано. Більш того, психологи стверджують, що у дітей, які в ранньому та дошкільному віці звикли допомагати оточуючим, у старшому віці краще формується поняття про мораль. За допомогою простих занять діти різного віку можуть навчитися робити добро.

2 - 4 роки

  • Зберіть разом з дитиною букет польових квітів і подаруйте їх бабусі, сусідці або комусь, кому це може підняти настрій.
  • Коли ви побачите, як на дитячому майданчику хтось грається на самоті, запропонуйте дитині погратися разом з ним.
  • Зберіть з дитиною одяг, з якого вона вже виросла, і передайте в дитячий будинок.
  • Навчіть дитину сортувати сміття і запропонуйте їй збирати макулатуру, яку потім можна здати на переробку. Це хороший привід розповісти дитині про те, що не всі види сміття можна переробляти, і вони можуть шкодити навколишньому середовищу.
  • Подаруйте дитині скарбничку і час від часу давайте їй дрібні гроші (наприклад, здачу, яку ви отримуєте в магазині). Коли скарбничка наповниться, запропонуйте дитині купити на ці гроші щось собі, а частину грошей пожертвувати на благодійність

5 - 7 років

  • Запропонуйте дитині передати деякі зі своїх іграшок у найближчий дитячий будинок або волонтерам, які збирають речі для дітей.
  • Купіть разом з дитиною корм і передайте до місцевого притулку для тварин. Ви можете самі відвезти корм у притулок, щоб показати дитині, наскільки важливо дбати про безпритульних тварин.
  • Коли у дитини буде День народження, подаруйте їй гроші і запропонуйте частину з них пожертвувати на благодійність. Запропонуйте дитині самій вибрати мету, на яку будуть пожертвувані гроші.
  • Якщо у вашому місті є точки буккросингу, віднесіть з дитиною книги, які вона вже не читає. Також ви можете пожертвувати книги для дітей з дитячого будинку тощо.

8 років і старше

  • Розкажіть дитині про зникаючі види тварин у вашій місцевості. Знайдіть в Інтернеті і підтримайте волонтерські програми, спрямовані на збереження зникаючих видів.
  • Під час прогулянки в парку влаштуйте разом з дитиною невелике прибирання території від сміття. Візьміть з собою кілька пакетів і рукавички. Згодом робіть такі прибирання території регулярно.
  • Дізнайтеся, які волонтерські акції проводяться в школі у дитини. Запропонуйте їй взяти участь у цих акціях.
  • Регулярно беріть участь з дитиною в зборі грошей, одягу або інших речей для її однолітків з дитячих будинків, дітей-переселенців тощо. Розкажіть дитині про те, що деякі її однолітки потребують звичних речей, таких як одяг або шкільне приладдя.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Роль гри у розвитку психології дитини - вплив та значення

  Гра – це одна з найважливіших складових розвитку психології дитини. Вона має велике значення для формування різних аспектів особистості, таких як емоційна стійкість, соціальні навички, творчість та інтелектуальний розвиток. Гра впливає на розвиток дитини на різних рівнях – фізичному, інтелектуальному, соціальному та емоційному, і виконує різні функції в цьому процесі. Функція гри полягає в тому, щоб допомогти дитині розвивати навички і вміння, які вона буде використовувати в майбутньому. Гра допомагає розвивати фантазію, творчість та вміння працювати в команді. Вона стимулює розвиток моторики, координації рухів та розумових здібностей. Крім того, гра сприяє розвитку емоційної сфери, навчаючи дитину розпізнавати і виражати свої почуття, контролювати свої емоції та встановлювати соціальні зв’язки. У грі дитина отримує можливість досліджувати, експериментувати та вирішувати проблеми. Це дозволяє їй розвивати свою творчу та аналітичну мислення. Гра також сприяє формуванню внутрішньої...

Вправи з тренування мозку для дітей

  Шість видів тренування виконавчих функцій мозку й поліпшення комунікації для дітей Коли ми дивимося на дітей, та й на людей в цілому, неважко помітити, що всі ми маємо індивідуальні особливості в роботі нашого мозку. Ви, як батьки, можете бачити їх у своїх дітях щодня. Ваш син здатний точно припустити, скільки часу йому знадобиться для виконання письмового домашнього завдання, а ваша донька, здається, завжди думає, що вона впорається з ним всього лише за годину, хоча їй ніколи не вдається укластися в зазначений термін. Або ж одна дитина запам'ятовує все, про що їй говорять, а інша вже за хвилину не може згадати, наприклад, логін і пароль, названий вами. Здатність планувати й регулювати свою поведінку, змінюючи свою реакцію залежно від контексту ситуації, є високорівневим нейрокогнітивним процесом, відомим також як виконавчі функції. Також виконавчі функції включають в себе здатність регулювати свої емоції, робити правильний вибір, вирішувати проблеми, бути гнучким, організованим ...

Як зрозуміти почуття дитини за допомогою малюнка

  Поради батькам про те, як розпізнати та перебороти страхи та хвилювання дитини, не використовуючи слова У ході переживання особистої травми або національної кризи дуже важливо, щоби батьки та вчителі давали дітям можливість виразити себе, свої почуття й відповідні інструменти для цього. Діти, так само як і дорослі, відчувають потребу порозмовляти про свої страхи та побоювання. Вони звертаються до нас у надії мати певну стабільність у цьому нестабільному світі. І відчувають турботу про себе тільки тоді, коли для них продовжується нормальне життя, коли їх уважно вислуховують і коли шляхом досвіду вони дізнаються, що їх запитання не менш важливі, ніж відповіді У випадку кризової ситуації будьте пильні й не пропустіть у поведінці дітей таки ознаки переживань: вираження широкого спектра емоцій; соматичні (тілесні) хвороби – особливо болі у шлунку; проблеми зі сном (часті пробудження, жахливі сни); тривожність при розлуці з батьками; підвищену прив’язаність до дорослих; роздратованість...