Перейти до основного вмісту

6 ефективних способів, як привчити дитину до спорту

 

Поради батькам про те, як привчити дитину до занять спортом та фізичної активності

Ваша дитина віддає перевагу комп'ютерним іграм, а не заняттям спортом? Їй нецікаво грати у футбол та інші спортивні ігри? Чи її фізична форма неідеальна, і через це вона соромиться? Якою б не була причина, якщо дитина не любить спорт, її дуже складно мотивувати.

Повчання не допоможуть. Ви можете турбуватися про те, що як не запишете дитину в спортивну секцію або не привчите її до занять спортом, потім буде пізно. Але насправді батьки мають більше можливостей, ніж вони думають.

Є кілька хитрощів, які допоможуть вашій дитині стати більш активною фізично. Це принесе велику користь, навіть якщо дитина не мріє стати футболістом.

1. Пам'ятайте, що дітям потрібні не такі ж фізичні вправи, як дорослим

Для вас повноцінне тренування може означати 30 хвилин бігу або те, що ви спалите певну кількість калорій. Але діти поводяться інакше. Тренування для дитини – це серія вправ або рухів, які не обов'язково мають повторюватися.

Тому, якщо ви хочете привчити дитину до тренувань, станьте для неї не тренером, а партнером з гри. Не змушуйте її бігати разом з вами вранці, натомість запропонуйте їй пограти у футбол чи іншу гру на спортивному майданчику. У таких іграх ви отримуєте потрійну вигоду: привчаєте дитину до спорту, виявляєте активність і зміцнюєте емоційний зв'язок з дитиною.

2. Розкажіть дитині про користь фізичних вправ

Вам не потрібно переконувати дитину змінити свої захоплення чи інтереси. Просто допоможіть їй зрозуміти, що фізична активність допомагає їй почуватися краще у різних сферах життя. Наприклад, якщо ваша дитина захоплюється математикою або любить читати книги, розкажіть їй, що фізичні вправи розвивають мозок, підвищують концентрацію та увагу.

3. Вдавайтеся до хитрощів

Є багато способів привчити дітей до фізичної активності так, щоб вони про це навіть не підозрювали. Наприклад, якщо ви їдете з дитиною до торгового центру, припаркуйте машину подалі, щоб дитина пройшла пішки більшу відстань. Якщо вона любить тварин, запропонуйте їй вигулювати собаку сусідів. Не вважайте себе брехунами, думайте, що ви робите все це заради добробуту дитини.

4. Зрозумійте причину, через яку дитина не любить займатися спортом

Можливо, дитина не любить залишатися спітнілою після тренування. Можливо, над нею жартують однолітки на спортивному майданчику або у неї швидко з'являється задишка. Якщо ви знаєте справжню причину, через яку дитина відмовляється займатися спортом, вам буде легше знайти вирішення проблеми. Якщо ви не можете зрозуміти причину, порадьтеся з дитячим психологом.

5. Почніть з малого

Експерти стверджують, що діти мають займатися фізичними вправами щодня близько години. Але це не означає, що їм потрібно про це говорити. Якщо дитина думає, що 30-хвилинне тренування – це занадто багато для неї, вона не займатиметься спортом.

Натомість запропонуйте дитині позайматися стільки, скільки їй зручно, нехай навіть 5-10 хвилин. Головне, щоб вона поставила собі мету і досягла її. Коли дитина зможе виконати хоча б невелику кількість вправ, вона пишатиметься тим, що змогла це зробити. Це надихне її на нові цілі та досягнення.

6. Займайтеся спортом усією родиною

Замість того щоб дивитися у вихідні фільми всією сім'єю або ходити до піцерії, ви можете відправитися на велосипедну прогулянку або сходити на скеледром. Запропонуйте дитині на вибір кілька занять, які передбачають фізичну активність, та подивіться, що із запропонованого подобається їй найбільше. Діти хочуть займатися тим, що їм цікаве – і вони схожі на дорослих.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Роль гри у розвитку психології дитини - вплив та значення

  Гра – це одна з найважливіших складових розвитку психології дитини. Вона має велике значення для формування різних аспектів особистості, таких як емоційна стійкість, соціальні навички, творчість та інтелектуальний розвиток. Гра впливає на розвиток дитини на різних рівнях – фізичному, інтелектуальному, соціальному та емоційному, і виконує різні функції в цьому процесі. Функція гри полягає в тому, щоб допомогти дитині розвивати навички і вміння, які вона буде використовувати в майбутньому. Гра допомагає розвивати фантазію, творчість та вміння працювати в команді. Вона стимулює розвиток моторики, координації рухів та розумових здібностей. Крім того, гра сприяє розвитку емоційної сфери, навчаючи дитину розпізнавати і виражати свої почуття, контролювати свої емоції та встановлювати соціальні зв’язки. У грі дитина отримує можливість досліджувати, експериментувати та вирішувати проблеми. Це дозволяє їй розвивати свою творчу та аналітичну мислення. Гра також сприяє формуванню внутрішньої...

Вправи з тренування мозку для дітей

  Шість видів тренування виконавчих функцій мозку й поліпшення комунікації для дітей Коли ми дивимося на дітей, та й на людей в цілому, неважко помітити, що всі ми маємо індивідуальні особливості в роботі нашого мозку. Ви, як батьки, можете бачити їх у своїх дітях щодня. Ваш син здатний точно припустити, скільки часу йому знадобиться для виконання письмового домашнього завдання, а ваша донька, здається, завжди думає, що вона впорається з ним всього лише за годину, хоча їй ніколи не вдається укластися в зазначений термін. Або ж одна дитина запам'ятовує все, про що їй говорять, а інша вже за хвилину не може згадати, наприклад, логін і пароль, названий вами. Здатність планувати й регулювати свою поведінку, змінюючи свою реакцію залежно від контексту ситуації, є високорівневим нейрокогнітивним процесом, відомим також як виконавчі функції. Також виконавчі функції включають в себе здатність регулювати свої емоції, робити правильний вибір, вирішувати проблеми, бути гнучким, організованим ...

Як зрозуміти почуття дитини за допомогою малюнка

  Поради батькам про те, як розпізнати та перебороти страхи та хвилювання дитини, не використовуючи слова У ході переживання особистої травми або національної кризи дуже важливо, щоби батьки та вчителі давали дітям можливість виразити себе, свої почуття й відповідні інструменти для цього. Діти, так само як і дорослі, відчувають потребу порозмовляти про свої страхи та побоювання. Вони звертаються до нас у надії мати певну стабільність у цьому нестабільному світі. І відчувають турботу про себе тільки тоді, коли для них продовжується нормальне життя, коли їх уважно вислуховують і коли шляхом досвіду вони дізнаються, що їх запитання не менш важливі, ніж відповіді У випадку кризової ситуації будьте пильні й не пропустіть у поведінці дітей таки ознаки переживань: вираження широкого спектра емоцій; соматичні (тілесні) хвороби – особливо болі у шлунку; проблеми зі сном (часті пробудження, жахливі сни); тривожність при розлуці з батьками; підвищену прив’язаність до дорослих; роздратованість...