Перейти до основного вмісту

Як змінити звички харчування дитини

 

Правильне та здорове харчування дитини – запорука її міцного здоров'я й засіб профілактики багатьох хвороб

Змінити звички в харчуванні дитини – один з найкращих і простих способів зміцнити її здоров'я й попередити розвиток багатьох хвороб. Здоров'я – це найцінніше, що батьки можуть дати своїй дитині.

Запорука міцного здоров'я – правильне харчування, а саме здорова дієта та вживання натуральних продуктів. Це позбавить вас від багатьох хронічних і автоімунних захворювань, які останнім часом почастішали.

Діти, як і багато дорослих, люблять нездорову їжу. Намагайтесь поступово позбутись такої звички та привчити дітей до здорової й натуральної їжі. Введіть у раціон свіжі овочі, фрукти, зелень, м'ясо, рослинні жири та злаки. Обмежте вживання напівфабрикатів.

Беріть дитину із собою в магазин. Перш ніж розповідати малюку про користь овочів і фруктів, покажіть йому їх наочно й вивчіть їхні назви. Купуючи овочі в магазині, розповідайте дитині про їхні корисні властивості. Купуйте побільше різнокольорових овочів і фруктів, дозвольте дитині вибирати їх самостійно.

Звертайте увагу на запахи. Звертайте увагу дитини на те, як пахнуть овочі та фрукти. Навчіть її розпізнавати хороші й погані, приємні й неприємні запахи. Так у дитини будуть розвиватись нюх і смак. Використовуйте спеції, щоб дитина навчилась розпізнавати сильні й гострі запахи. Під час приготування їжі пояснюйте дитині, що здорова їжа пахне приємно. Використовуйте продукти різних кольорів і з різними запахами. Так дитина поступово звикне до здорового харчування.

Не готуйте окремо для дитини. Діти особливі. Але не варто готувати для них окремі страви. Дозвольте дітям їсти ті ж страви, що й інші члени сім'ї. Якщо ви готуєте гострі страви, перед тим як додавати приправи, залиште частину для дітей. Складаючи меню на день, переконайтеся, що в ньому є й те, що любить дитина. Час від часу готуйте її улюблену страву.

Не купуйте продукти, які не відповідають здоровому харчуванню. Якщо ви не хочете, щоб ваша дитина вживала нездорову їжу, просто припиніть її купувати. Наприклад, відмовтесь від консервованих продуктів, напівфабрикатів, продуктів швидкого приготування. Готуйте те ж саме вдома самі. Навіть дитина, яка звикла до напівфабрикатів, зможе оцінити переваги домашньої їжі.

Експериментуйте зі стравами. Коли їжа різноманітна, дитина отримує від неї задоволення, в неї розвиваються смакові рецептори. Можна оформляти страви у формі різних картинок, смішних звіряток тощо. Так вам буде легше привчити дитину до здорової та природної їжі.

Запропонуйте дитині самій придумати нову страву. Отримавши від вас певний набір овочів або фруктів, дитина може проявити фантазію та створити із запропонованого асортименту свою власну неповторну страву. Вона може дати їй смішну назву та пригостити членів сім'ї за прийомом їжі. Ви ж, контролюючи цей процес, забезпечте її тільки найкориснішими продуктами та зробіть приготування цікавим, придумавши, наприклад, один обов'язковий інгредієнт. Ним може бути те, що не дуже подобається дитині, але при цьому є дуже корисним. Приготувавши з ним смачний салат, вона, ймовірно, змінить своє ставлення на більш поблажливе.

Розповідайте цікаві історії про продукти. Знайдіть в Інтернеті або спеціалізованих книгах цікаві історії про овочі та фрукти: як вони були відкриті, коли й завдяки кому потрапили в нашу країну, як їх спочатку готували та вживали в їжу, як подавали тощо. Такі історії не тільки розкажуть дитині багато цікавого про корисну їжу, але й розширять її кругозір.

Використовуйте дані рекомендації, вони допоможуть вам привчити дитину правильно харчуватись і сприятимуть розвитку її смакових рецепторів.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Роль гри у розвитку психології дитини - вплив та значення

  Гра – це одна з найважливіших складових розвитку психології дитини. Вона має велике значення для формування різних аспектів особистості, таких як емоційна стійкість, соціальні навички, творчість та інтелектуальний розвиток. Гра впливає на розвиток дитини на різних рівнях – фізичному, інтелектуальному, соціальному та емоційному, і виконує різні функції в цьому процесі. Функція гри полягає в тому, щоб допомогти дитині розвивати навички і вміння, які вона буде використовувати в майбутньому. Гра допомагає розвивати фантазію, творчість та вміння працювати в команді. Вона стимулює розвиток моторики, координації рухів та розумових здібностей. Крім того, гра сприяє розвитку емоційної сфери, навчаючи дитину розпізнавати і виражати свої почуття, контролювати свої емоції та встановлювати соціальні зв’язки. У грі дитина отримує можливість досліджувати, експериментувати та вирішувати проблеми. Це дозволяє їй розвивати свою творчу та аналітичну мислення. Гра також сприяє формуванню внутрішньої...

Що таке арттерапія та чому вона ефективна у роботі з дітьми

  Мистецтво - невидимий місток, що поєднує два протилежні світи: світ фантазії та реальності. Часто таємні бажання, підсвідомі почуття та емоції легше викласти у творчості, ніж виразити у словесній формі. Тому останнім часом великої популярності набуває метод лікування за допомогою художньої творчості, або арт-терапія .             Арт  -  терапія  -  один із найм’якших і в той же час глибоких методів в арсеналі психологів. Малюючи, займаючись ліпленням, ви ніби отримуєте закодоване послання від самого себе. Форма, колір та інші характеристики продуктів творчості можуть не лише розкрити істинні, глибинні бажання, страхи, відношення до когось або чогось, настрій в даний момент, але й вплинути на свій психологічно емоційний та фізичний стан. Адже відомо, що кожна форма, колір та звук випромінюють певну енергію, яку можна і потрібно використовувати для покращення життя та зміцнення здоров`я. Цей термін з'явився ще в 40-і...

Вправи з тренування мозку для дітей

  Шість видів тренування виконавчих функцій мозку й поліпшення комунікації для дітей Коли ми дивимося на дітей, та й на людей в цілому, неважко помітити, що всі ми маємо індивідуальні особливості в роботі нашого мозку. Ви, як батьки, можете бачити їх у своїх дітях щодня. Ваш син здатний точно припустити, скільки часу йому знадобиться для виконання письмового домашнього завдання, а ваша донька, здається, завжди думає, що вона впорається з ним всього лише за годину, хоча їй ніколи не вдається укластися в зазначений термін. Або ж одна дитина запам'ятовує все, про що їй говорять, а інша вже за хвилину не може згадати, наприклад, логін і пароль, названий вами. Здатність планувати й регулювати свою поведінку, змінюючи свою реакцію залежно від контексту ситуації, є високорівневим нейрокогнітивним процесом, відомим також як виконавчі функції. Також виконавчі функції включають в себе здатність регулювати свої емоції, робити правильний вибір, вирішувати проблеми, бути гнучким, організованим ...