Перейти до основного вмісту

Заняття спортом і емоційна гнучкість у дітей

 

Ранні заняття спортом у дітей сприяють формуванню емоційної стійкості в старшому шкільному віці

Батькам дуже важливо розуміти, що заняття спортом мають потужний вплив на дітей. Спорт може давати дитині велику користь, але, обираючи для неї той чи інший його вид, слід виявляти обережність. Неправильний вибір може негативно позначитися на самооцінці дитини.

Діти зазвичай люблять займатися спортом, і завдання батьків – використовувати цей інтерес із користю. Спорт може мати важливу роль у розвитку дитини, тому не варто легковажити цим. Батьки завжди прагнуть прищепити дитині правильні цінності, виховати в ній командний дух. Спорт – один із найкращих помічників у цьому.

Крім того, заняття спортом можуть стати кроком до побудови спортивної кар'єри. Розгляньмо докладніше роль спорту в житті та розвитку дитини.

Роль спорту в розвитку дитини

Ось деякі переваги, які отримує дитина, коли починає займатися спортом із раннього віку:

  • дитина регулярно виявляє фізичну активність, тому в старшому віці вона має кращу фізичну форму;
  • дитина розуміє важливість командної роботи й узгоджених дій;
  • дитина стає сильнішою й здоровішою, частіше схильна до здорової конкуренції, ніж до покірності;
  • дитина вчиться поважати тих, хто навколо;
  • дитина стає більш товариською, частіше вступає в контакт з іншими людьми;
  • у дитини підвищується самооцінка;
  • дитина здобуває життєвий досвід, потрапляючи в різні ситуації та вступаючи у взаємодію з різними людьми;
  • дитина розуміє важливість наполегливої праці.

Однак не всі діти отримують такі переваги, займаючись тими ж видами спорту. Деякі з них стикаються з труднощами. Наприклад, дітей, яким недостатньо добре вдається опанувати той чи інший вид спорту, можуть дражнити однолітки. У таких ситуаціях важлива роль тренерів і батьків. Вони повинні заохочувати дитину за її досягнення, а також показувати їй, як долати труднощі, покращувати техніку гри та рівень фізичної підготовки.

Необхідно бути вкрай обережними й уважними, віддаючи маленьку дитину в спортивну секцію. Деякі діти від початку люблять спорт, а деякі – ненавидять.

Дітям, які не схильні до занять спортом, батьки повинні допомогти долати занепокоєння. Тоді дитина зможе мати задоволення від спортивних занять і відчувати всі їх переваги.

Популярні серед дітей види спорту

Коли йдеться про вибір виду спорту для дитини, є безліч варіантів, які можуть їй сподобатися. Батьки повинні знайти такий вид спорту, який максимально відповідає індивідуальним схильностям дитини. Не потрібно змушувати дитину займатися тим, що їй не до душі, бо в майбутньому це може мати для неї негативні наслідки. Незважаючи на це, багато батьків припускається такої помилки.

Також важливо не перестаратися, змушуючи дитину тренуватися. У кожної дитини є межа фізичних можливостей, тому їй потрібно дозволити тренуватися й розвиватися в індивідуальному темпі. Батьки й тренери повинні надавати допомогу дитині в цьому процесі.

Поширеним явищем, що супроводжує заняття спортом, є травми. Часто вони трапляються через те, що дитину змушують занадто інтенсивно тренуватися й вимагають високих результатів. Це ще один аргумент на користь того, що необхідно бути максимально обережним у питаннях занять дитини спортом.

Найбільш поширеними видами спорту, якими можуть займатися діти, є:

  • футбол;
  • баскетбол;
  • плавання;
  • хокей;
  • легка атлетика;
  • теніс (великий і настільний);
  • східні єдиноборства;
  • велоспорт.

Крім цього, є ще багато ігрових видів спорту, серед яких діти можуть обрати той, що їм подобається найбільше.

Безсумнівно, заняття спортом мають безліч переваг для фізичного й розумового розвитку дитини. Однак водночас не слід примушувати дитину займатися спортом занадто інтенсивно. Добре, якщо дитина займається тим його видом, що відповідає її віку та інтересам, а також має змогу висловлювати свої думки й переживання, що супроводжують її заняття спортом.Фізична активність приносить велику користь не тільки в плані фізичного розвитку, а й формування соціальних навичок, і емоційної стійкості.

Емоційна стійкість вкрай важлива для дітей, які переходять від початкової до середньої школи, тому що в цей період перед ними виникають більш складні завдання. Тому заклик до батьків підтримувати фізичну активність своїх дітей - це не просто данина моді, а цілком обґрунтована рекомендація, яка принесе дитині велику користь».

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Роль гри у розвитку психології дитини - вплив та значення

  Гра – це одна з найважливіших складових розвитку психології дитини. Вона має велике значення для формування різних аспектів особистості, таких як емоційна стійкість, соціальні навички, творчість та інтелектуальний розвиток. Гра впливає на розвиток дитини на різних рівнях – фізичному, інтелектуальному, соціальному та емоційному, і виконує різні функції в цьому процесі. Функція гри полягає в тому, щоб допомогти дитині розвивати навички і вміння, які вона буде використовувати в майбутньому. Гра допомагає розвивати фантазію, творчість та вміння працювати в команді. Вона стимулює розвиток моторики, координації рухів та розумових здібностей. Крім того, гра сприяє розвитку емоційної сфери, навчаючи дитину розпізнавати і виражати свої почуття, контролювати свої емоції та встановлювати соціальні зв’язки. У грі дитина отримує можливість досліджувати, експериментувати та вирішувати проблеми. Це дозволяє їй розвивати свою творчу та аналітичну мислення. Гра також сприяє формуванню внутрішньої...

Вправи з тренування мозку для дітей

  Шість видів тренування виконавчих функцій мозку й поліпшення комунікації для дітей Коли ми дивимося на дітей, та й на людей в цілому, неважко помітити, що всі ми маємо індивідуальні особливості в роботі нашого мозку. Ви, як батьки, можете бачити їх у своїх дітях щодня. Ваш син здатний точно припустити, скільки часу йому знадобиться для виконання письмового домашнього завдання, а ваша донька, здається, завжди думає, що вона впорається з ним всього лише за годину, хоча їй ніколи не вдається укластися в зазначений термін. Або ж одна дитина запам'ятовує все, про що їй говорять, а інша вже за хвилину не може згадати, наприклад, логін і пароль, названий вами. Здатність планувати й регулювати свою поведінку, змінюючи свою реакцію залежно від контексту ситуації, є високорівневим нейрокогнітивним процесом, відомим також як виконавчі функції. Також виконавчі функції включають в себе здатність регулювати свої емоції, робити правильний вибір, вирішувати проблеми, бути гнучким, організованим ...

Як зрозуміти почуття дитини за допомогою малюнка

  Поради батькам про те, як розпізнати та перебороти страхи та хвилювання дитини, не використовуючи слова У ході переживання особистої травми або національної кризи дуже важливо, щоби батьки та вчителі давали дітям можливість виразити себе, свої почуття й відповідні інструменти для цього. Діти, так само як і дорослі, відчувають потребу порозмовляти про свої страхи та побоювання. Вони звертаються до нас у надії мати певну стабільність у цьому нестабільному світі. І відчувають турботу про себе тільки тоді, коли для них продовжується нормальне життя, коли їх уважно вислуховують і коли шляхом досвіду вони дізнаються, що їх запитання не менш важливі, ніж відповіді У випадку кризової ситуації будьте пильні й не пропустіть у поведінці дітей таки ознаки переживань: вираження широкого спектра емоцій; соматичні (тілесні) хвороби – особливо болі у шлунку; проблеми зі сном (часті пробудження, жахливі сни); тривожність при розлуці з батьками; підвищену прив’язаність до дорослих; роздратованість...